Jak využít dřevní odpad pro vytápění sušáren

7.5.2019

V současné době roste počet zakázek na sušení a zpracování dřeva pro účely výroby nábytku a bytových doplňků či jiných výrobků ze dřeva. Sušárny se využívají i pro tepelnou ochranu dřeva proti škůdcům. S rostoucí poptávkou se také zvyšuje množství dřevního odpadu, který v mnohých stolařských provozech zůstává bez užitku a ještě zvyšuje náklady při úhradách za odvoz hoblin, pilin a odřezků.

Vytápění sušáren či vlastních provozů drceným dřevním odpadem může být elegantním řešením. Ušetříte náklady třeba za elektrické vytápění. Pro takové účely mohou posloužit kotle HAMONT, univerzální automatické kotle s velkou variabilitou dřevního paliva. Je možné topit štěpkou, drceným dřevem, hoblinou s vlhkostí až 35%, měkkou briketou či klasickou peletou i s vyšší popelnatostí do 2%. Při výkonu kotle od 300 kW může být palivem i drcená dřevotříska vzniklá z vlastní výroby.

 width=Kotle ve dvou výrobkových řadách HAMONT 40-101 kW a HAMONT 150-500 kW splňující dle ČSN EN 303-5:2013 třídu 5 a nařízení o ekodesignu v celém portfoliu kotlů a paliv. Značka HAMONT zažívá svou dvacátou úspěšnou prodejní sezónu právě díky univerzalitě, vysokému standardu kvality a spolehlivosti a taky výbornému servisnímu zázemí českého výrobce kotlů. Lze je využít k vytápění malých provozoven, ale i větších objektů, CZT či průmyslových hal při kaskádovém zapojení až do výkonu 2 MW. Více informací na www.cstfire.com.